WUKO Racibórz - pogotowie kanalizacyjne, udrażnianie i czyszczenie kanalizacji, rur

Jako WUKO Racibórz zapewniamy czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur z inspekcją kanalizacji. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że nasze pogotowie kanalizacyjne Racibórz działa sprawnie i rzetelnie. Posiadamy nowoczesny i profesjonalny sprzęt i setki zadowolonych klientów.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
wuko Racibórz pogotowie kanalizacyjne czyszczenie kanalizacji udrażnianie przepychanie rur
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

WUKO Racibórz

Jedną z firm zawodowo zajmujących się usuwaniem awarii związanych z kanalizacją jest WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne. Pracownicy zatrudnieni w tej firmie posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz dysponują odpowiednim sprzętem, dzięki czemu są oni w stanie nie tylko szybko zdiagnozować przyczynę problemu, ale również ją usunąć. 

WUKO Racibórz i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • Pogotowie kanalizacyjne Racibórz
 • Czyszczenie kanalizacji Racibórz
Wywóz szamba
 • Wywóz szamba Racibórz
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
Inspekcja kanalizacji kamerą wideo CCTV
 • przegląd / podgląd rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • inspekcje telewizyjne sieci kanalizacyjnych
 • monitoring kanalizacji kamerą TV
Pogotowie kanalizacyjne-hydrauliczne 24/7
 • instalacje wodno-kanalizacyjn
 • udrażnianie rur Racibórz
 • prywatne domy, lokale, biura, markety, sklepy
 • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

WUKO Racibórz

Zakres usług świadczonych przez WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne jest bardzo szeroki i obejmuje m.in.:

 • udrażnianie i czyszczenia wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych;
 • udrażnianie i czyszczenie kanalizacji Racibórz zewnętrznych sieci kanalizacyjnych;
 • wykonywanie różnych prac naprawczych;
 • inspekcję instalacji kanalizacyjnych wewnętrznych;
 • i wiele innych.

Pogotowie kanalizacyjne Racibórz

Niedrożność kanalizacji z którą pomoże WUKO Racibórz związana jest ze stopniowym odkładaniem się w niej różnych zanieczyszczeń, które w ogóle nie powinny się w niej znaleźć. Takie zanieczyszczenia powoli gromadzą się w rurze i zmniejszają jej średnicę, aż w końcu całkowicie ją zatykają. Pogotowie kanalizacyjne Racibórz pomoże w każdej sytuacji. Z reguły jest to wynik naszych działań związanych z wyrzucaniem i wylewaniem do toalety czy zlewu różnych resztek jedzenia, oleju, ręczników papierowych i wielu innych rzeczy. Chyba każdy z nas wyrzucił do toalety coś czego nie powinien.

Drugą dosyć często spotykaną przyczyną niedrożności kanalizacji są wady konstrukcyjne. W takiej sytuacji niestety żadne domowe sposoby nie poradzą sobie z usunięciem niedrożności i konieczne będzie skorzystanie z pomocy WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne, którzy mają w tej materii duże doświadczenie i wiedzą jak sobie radzić z takimi problemami. 

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Czyszczenie kanalizacji Racibórz

Firmy zajmujące się zawodowo udrażnianiem i czyszczeniem systemów kanalizacyjnych korzystają najczęściej z jednej z tych dwóch metod:

 • metody ciśnieniowej;
 • metody mechanicznej.

Pierwsza metoda wymaga użycia do czyszczenia dużej ilości wody, dlatego najczęściej jest wybierana w przypadku udrażniania zewnętrznych sieci kanalizacyjnych. W drugiej metodzie woda nie jest używana, dlatego specjaliści z WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne wybierają tą metodę do czyszczenia instalacji wewnętrznych. 

Jeżeli zdarzyło się to raz czy dwa, to najprawdopodobniej nie odczujemy negatywnych konsekwencji takiego postępowania. Jeśli taka sytuacja występuje często, to możemy być pewni, że w stosunkowo krótkim czasie będziemy zmuszeni walczyć z niedrożną kanalizacją. Niestety nie zawsze uda nam się to zrobić domowymi sposobami. Na szczęście w trudniejszych przypadkach z pomocą mogą nam przyjść specjaliści. 

Obie metody wyróżniają się dużą skutecznością i pozwalają na szybkie czyszczenie kanalizacji Racibórz i udrożnienie kanalizacji. W obu metodach wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, które są w posiadaniu firm zawodowo zajmujących się usuwaniem niedrożności systemów kanalizacyjnych. 

WUKO Racibórz - co to jest pojazd WUKO

Jak wspomniano powyżej podczas czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową (inaczej hydrodynamiczną) wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia. W tym przypadku mowa o pojazdach WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne, które są wyposażone w pompę pozwalającą na tłoczenie wody pod ciśnieniem. Do pompy pracownicy podłączają specjalny wąż zakończony głowicą, który następnie wprowadzany jest do rury wymagającej oczyszczenia. Rozmiary głowicy i jej rodzaj powinny być dostosowane do średnicy otworu oraz do rodzaju znajdujących się w rurze zanieczyszczeń. Następnie pracownicy uruchamiają pompę, a płynąca pod dużym ciśnieniem woda rozbija wszystkie znajdujące się w rurze zanieczyszczenia i wypłukuje je do specjalnego zbiornika. 

Aby czyszczenie kanalizacji Racibórz było skuteczne konieczne jest wykorzystanie różnych dysz czyszczących, wśród których największą popularnością cieszą się dysze rotacyjne. Są one niezwykle skuteczne i pozwalają na rozbijanie zanieczyszczeń różnego typu, poczynając od resztek jedzenia po nawet stare osady wapienne. 

Udrażnianie rur Racibórz

Za zastosowaniem tej metody WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne do czyszczenia zewnętrznych sieci kanalizacyjnych przemawia również fakt, że do czyszczenia wykorzystywana jest jedynie czysta woda. Brak konieczności stosowania silnych środków chemicznych sprawia, że metoda ta jest neutralna dla środowiska. 

Metoda ciśnieniowa jest bardzo skuteczna, ale z uwagi na konieczność użycia dużej ilości wody do czyszczenia WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne nie jest ona polecana w przypadku konieczności udrożnienia instalacji wewnętrznych. W takiej sytuacji pierwszym wyborem będzie metoda mechaniczna, w przypadku której do czyszczenia wykorzystywana jest specjalna sprężyna zakończona końcówką frezującą. Jest ona podłączona do urządzenia o dużej mocy i stopniowo rozbija znajdujące się w instalacji zanieczyszczenia, co pozwala na poszerzenie średnicy otworu, a nawet na przywrócenie pierwotnego rozmiaru. Takie działanie sprawia, że instalacja kanalizacyjna może z powodzeniem służyć jeszcze przez wiele lat i nie trzeba wymieniać jej na nową. 

Od lat z powodzeniem pomagamy mieszkańcom w usuwaniu awarii związanych z szeroko pojętą kanalizacją. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy szybko i skutecznie diagnozują problem i zajmują się jego usunięciem. Duże doświadczenie sprawia, że poradzimy sobie z każdym problemem.

Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również do firm. Do każdego zlecenia WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne podchodzimy z zaangażowaniem i robimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Ci w usunięciu usterki. 

Zapraszamy do kontaktu!

Kamerowanie i inspekcja kanalizacji

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak ważna w życiu jest sprawnie działająca kanalizacja i w jak istotny sposób wpływa ona na komfort Twojego życia? Prawdopodobnie nie zastanawiałeś się nad tym tematem ani przez chwilę, chyba że już kiedyś musiałeś sobie radzić ze skutkami awarii kanalizacji. Takie zachowanie nie jest niczym dziwnym, gdyż mało kto poświęca swój czas na rozmyślanie o kanalizacji, jeżeli wszystko działa poprawnie.

Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy pojawia się jakiś problem, a w naszej wannie czy zlewie stoi woda. Wtedy dostrzegamy rolę kanalizacji i chcemy możliwie szybko przywrócić jej sprawność przy pomocy usług WUKO Racibórz pogotowie kanalizacyjne, tak aby nasze życie wróciło do normalności. W przypadku drobnych zatorów możemy sobie spróbować poradzić samodzielnie, ale w bardziej skomplikowanych sytuacjach konieczne może okazać się poproszenie o pomoc specjalistów. 

Zadzwoń +48 570 004 497