WUKO Chorzów pogotowie kanalizacyjne, udrażnianie i czyszczenie kanalizacji, rur

Jako pogotowie kanalizacyjne Chorzów na rynku od ponad 20 lat. Nasze WUKO Chorzów to setki zadowolonych klientów, zespół doświadczonych specjalistów w połączniu z nowoczesnym sprzętem. Pomożemy w czyszczeniu kanalizacji w Chorzowie i okolicach. Poradzimy sobie z każdą awarią. Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
wuko Chorzów pogotowie kanalizacyjne czyszczenie kanalizacji udrażnianie przepychanie rur
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

WUKO Chorzów - pogotowie kanalizacyjne

Zakres oferowanych przez pogotowie kanalizacyjne Chorzów usług jest naprawdę szeroki. W trakcie swoich prac WUKO Chorzów wykorzystujemy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, który pozwala nam na błyskawiczne udrażnianie rur i czyszczenie kanalizacji Chorzów. Nasi doświadczeni pracownicy mają odpowiednie przeszkolenie i doskonale wiedzą, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać dostępny sprzęt, aby jak najszybciej uporać się z awarią.

WUKO Chorzów i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • Pogotowie kanalizacyjne
Wywóz szamba
 • Wywóz nieczystości i szamba, przepychanie
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
Inspekcja kanalizacji kamerą wideo CCTV
 • przegląd / podgląd rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • inspekcje telewizyjne sieci kanalizacyjnych
 • monitoring kanalizacji kamerą TV
Pogotowie kanalizacyjne-hydrauliczne 24/7
 • instalacje wodno-kanalizacyjn
 • prywatne domy, lokale, biura, markety, sklepy
 • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

WUKO Chorzów

Jako WUKO Chorzów od lat zawodowo zajmujemy się usuwaniem usterek systemów kanalizacyjnych i mamy w tej materii duże doświadczenie. Pozwala to nam na przyjmowanie nawet najtrudniejszych zleceń. Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają dużą wiedzę i z pewnością znajdą rozwiązanie w każdej, nawet bardzo skomplikowanej sytuacji. Posiadają oni również wszystkie niezbędne do tego celu narzędzia takie jak pojazdy WUKO Chorzów, sprężyny do czyszczenia czy sondy wideo pozwalające na precyzyjne zlokalizowanie miejsca usterki. Wiemy jak ważne jest przywrócenie sprawności systemowi kanalizacyjnemu, dlatego działamy błyskawicznie, a jednocześnie bardzo skutecznie.

Pogotowie kanalizacyjne Chorzów

Wszystkie usługi wykonywane są przez doświadczonych pracowników z wuko chorzów dysponujących odpowiednią wiedzą oraz mających do swojej dyspozycji nowoczesny sprzęt, który pozwala im szybko i skutecznie usunąć przyczynę awarii. 

WUKO Chorzów zapewnia swoim klientom fachową i błyskawiczną pomoc w usuwaniu różnego rodzaju awarii instalacji kanalizacyjnych. W ofercie firmy znajdują się m.in. takie usługi jak:

 • udrażnianie i oczyszczanie instalacji;
 • czyszczenie zbiorników;
 • czyszczenie kanalizacji Chorzów;
 • czyszczenie separatorów;
 • przetykanie i udrażnianie różnych typów systemów kanalizacyjnych;
 • przeprowadzanie prac naprawczych.
Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Czyszczenie kanalizacji Chorzów

Problemy z kanalizacją zdarzają się stosunkowo często w związku z czym prawdopodobieństwo tego, że będziemy się musieli z nimi zmierzyć w którymś momencie naszego życia jest stosunkowo wysokie. Warto wezwać wtedy fachowców z WUKO Chorzów. Warto już wcześniej dowiedzieć się, jakie działania można podjąć w przypadku awarii kanalizacji i ustalić plan działania na czyszczenie kanalizacji Chorzów. Dzięki temu, gdy dojdzie do awarii będziemy wiedzieć co należy zrobić i do kogo można się zwrócić o pomoc. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej specjaliści usuną usterkę, a nasze życie wróci do normalności. 

Do działań, które profesjonaliści najczęściej podejmują w celu usunięcia usterki systemu kanalizacyjnego należą:

 • przepychanie rur;
 • czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur;
 • przepychanie kanalizacji metodą hydrodynamiczną;
 • przepychanie kanalizacji metodą mechaniczną.

Większość tych działań wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz odpowiednich pojazdów. 

Udrażnianie kanalizacji w Chorzowie

Metoda hydrodynamiczna (ciśnieniowa) jest jedną z bardziej popularnych metod udrażniania kanalizacji. Charakteryzuje się ona dużą skutecznością i pozwala na szybkie usunięcie problemu. Metoda ta bywa również nazywana metodą WUKO Chorzów od specjalistycznych pojazdów, które są w tej metodzie wykorzystywane. Pojazdy WUKO Chorzów są wyposażone w specjalną pompę, która pozwala na tłoczenie wody pod naprawdę wysokim ciśnieniem.

Do tej pompy jest podłączany wąż, który jest zakończony głowicą dostosowaną do rodzaju danego zanieczyszczenia oraz jego lokalizacji. Duży przepływ wody tłoczonej pod naprawdę wysokim ciśnieniem oraz zastosowanie odpowiedniej dyszy czyszczącej pozwala na błyskawiczne udrożnienie rury i oczyszczenie jej nawet z tych problematycznych zanieczyszczeń.

W procesie udrażniania rur duże znaczenie ma również zastosowanie odpowiednich dysz czyszczących. Ich rodzaj oraz ilość powinny być uzależnione od rodzaju zanieczyszczenia oraz od średnicy rury, która wymaga oczyszczenia. Możliwość zastosowania kilku dysz czyszczących pozwala na czyszczenie rur o średnicy do 400 mm. 

Metoda WUKO Chorzów jest idealnym wyborem podczas czyszczenia rurociągów, przepompowni, wpustów ulicznych i przepustów pod drogą. Doskonale sprawdzi się również do czyszczenia rur o mniejszych średnicach na zewnątrz. Jest nie tylko skuteczna i szybka, ale również całkowicie bezpieczna dla czyszczonych rur oraz dla środowiska, gdyż do czyszczenia używana jest jedynie czysta woda bez żadnych środków chemicznych. 

Czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur

Sprawnie działająca kanalizacja jest czymś, czemu w ogóle nie poświęcamy myśli do czasu, aż przydarzy się jakaś awaria, która spowoduje, że konieczne będzie podjęcie przez nas jakichś działań, które pomogą w przywróceniu systemów kanalizacyjnych do stanu używalności. Wszelkie usterki kanalizacji negatywnie wpływają na komfort naszego codziennego życia, dlatego z reguły zależy nam na jak najszybszej ich naprawie. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do specjalistów, którzy szybko i skutecznie zdiagnozują przyczynę problemu i wdrożą odpowiednie działania naprawcze. Jedną z firm, które profesjonalnie zajmują się naprawą tego typu usterek jest WUKO Chorzów. 

Zastosowanie pojazdu WUKO

Drugą często spotykaną metodą czyszczenia kanalizacji jest metoda mechaniczna, która jest często stosowana podczas czyszczenia wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych, gdyż nie wymaga ona stosowania wody. W metodzie tej do czyszczenia wykorzystywane są specjalne sprężyny elektryczne, które podłączone są do urządzenia o dużej mocy. Sprężyny wykonane są z wzmacnianej stali sprężynowej i zakończone są specjalną końcówką frezującą, która pozwala na rozbijanie zanieczyszczeń zgromadzonych w rurze. Metoda ta doskonale sprawdza się podczas czyszczenia rur żeliwnych. Pozwala ona na oczyszczenie rur z różnych zanieczyszczeń niezależnie od ich rodzaju. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie pierwotnej średnicy rury, co pozwala uniknąć konieczności wymiany całego systemu kanalizacyjnego. 

Jakie są główne przyczyny niedrożności kanalizacji

Wyróżniamy dwie główne przyczyny niedrożności systemu kanalizacyjnego. Pierwszą z nich są wadliwe lub źle wykonane projekty systemu kanalizacyjnego. WUKO Chorzów poradzi sobie z każdą z nich. Niedrożność kanalizacji występuje stosunkowo często w starszych budynkach podczas konstrukcji których nie uwzględniono takich obciążeń systemu kanalizacyjnego z jakimi musi on sobie radzić w obecnych czasach. Drugą często spotykaną przyczyną usterek systemu kanalizacyjnego jest niewłaściwa eksploatacja. Dotyczy to przede wszystkim wyrzucania czy wylewania do kanalizacji rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć takich jak resztki jedzenia, ręczniki papierowe czy olej z patelni lub frytkownicy. Zwłaszcza ten ostatni bywa mocno problematyczny, gdyż w kontakcie z zimną wodą zasycha i twardnieje, co w konsekwencji może prowadzić do zatkania rury i konieczne będzie wezwanie profesjonalistów. 

>
Zadzwoń +48 570 004 497