Wywóz szamba Gliwice wywóz nieczystości płynnych, usługi asenizacyjne

Jako firma asenizacyjna świadczymy usługi wywóz szamba Gliwice. Od wielu lat zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych. Nasze usługi asenizacyjne wykonywane są za pomocą nowoczesnej floty pojazdów. Zawsze zjawiamy się u klienta w ustalonym terminie. 

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497

Nasze usługi wywóz szamba Gliwice wykonujemy sprawnie, solidnie i terminowo. Wiemy, że w przypadku przepełnionego szamba czas jest niezwykle istotny, dlatego oferujemy naszym klientom krótkie terminy realizacji usługi. Działamy szybko i skutecznie. Zapraszamy do kontaktu.

Ponad 20 Lat Doświadczenia
wywóz szamba Gliwice usługi asenizacyjne wywoz nieczystości płynnych
Nowoczesna flota pojazdów Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

Wywóz szamba Gliwice

Rozwiązaniem na które decyduje się spora część właścicieli nieruchomości jest zamontowanie na działce szamba, czyli bezodpływowego zbiornika, który służy do gromadzenia nieczystości. Potrzebny będzie Ci wtedy regularny wywóz szamba Gliwice. Z rozwiązaniem tym wiąże się również konieczność regularnego opróżniania zbiornika, tak aby nie dopuścić do jego przepełnienia. 

Wywóz szamba
 • Wywóz nieczystości i szamba, przepychanie
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
WUKO Gliwice i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • WUKO Gliwice
 • Pogotowie kanalizacyjne
 • Czyszczenie seperatorów
 • Czyszczenie osadników
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt

Wywóz nieczystości płynnych Gliwice

Jeżeli planujesz budowę domu, ale Twoja działka nie jest podłączona do lokalnej sieci wodno-kanalizacyjnej to masz do wyboru dwie opcje:

 • zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków;
 • zamontować na działce szambo i regularnie wykonywać wywóz szamba Gliwice

Jak często należy opróżniać szambo? Kto może to robić? Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się ze zbiornika nieczystości?

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Wywóz Szamba Gliwice

Przepisy nakładają na właściciela nieruchomości wyposażonej w szambo obowiązek regularnego wywóz szamba Gliwice tego zbiornika, ale żadne przepisy nie precyzują, co ile trzeba to robić. Wynika to z tego, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Zbiorniki bezodpływowe mają różne pojemności, co istotnie wpływa na częstotliwość opróżniania szamba. Dodatkowo drugim istotnym czynnikiem jest również ilość osób zamieszkująca daną nieruchomość i związana z tym ilość wody, która jest codziennie zużywana. W praktyce szambo najczęściej opróżniane jest raz na kilka tygodni. 

Właściciele nieruchomości powinni weryfikować stan nieczystości w zbiorniku i kiedy wezwać wywóz szamba Gliwice, tak aby nie dopuścić do jego przepełniania, gdyż wiąże się to nie tylko z nieprzyjemnym zapachem, ale również możliwością skażenia środowiska. Doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na weryfikowanie stanu napełnienia zbiornika jest zamontowanie w zbiorniku specjalnych czujników, które poinformują, gdy poziom napełnienia przekroczy określony poziom. Czujniki powinny być zamontowane na takiej wysokości, aby po jej przekroczeniu właściciel nieruchomości miał jeszcze kilka dni na spokojne zorganizowanie wywóz szamba Gliwice.

Opróżnianiem szamba oraz wywożeniem nieczystości do miejsca ich utylizacji zajmują się firmy wykonujące usługi asenizacyjne Gliwice. Firmy te posiadają specjalne pojazdy asenizacyjne, które są wykorzystywane zarówno do opróżniania zbiornika, jak również do wywozu nieczystości płynnych Gliwice.

Usługi asenizacyjne Gliwice - czyszczenie separatorów i osadników szambiarką

Aby móc prowadzić tego rodzaju działalność firma musi posiadać specjalne pozwolenie na wywóz szamba Gliwice. Oferowanie usług z zakresu opróżniania szamba bez stosownych pozwoleń jest niedozwolone i może skutkować karą grzywny. 

Właściciele nieruchomości często zastanawiają się czy można ograniczyć koszty związane z opróżnianiem szamba i w inny sposób pozbyć się nieczystości ze zbiornika np. poprzez wylanie ich na własną działkę czy pole. Zgodnie z przepisami takiej możliwości nie ma, a takie działania są nielegalne. Jedynym legalnym sposobem opróżniania szamba jest zatrudnianie do wywóz szamba Gliwice profesjonalnej firmy asenizacyjnej.

Zadzwoń +48 570 004 497