WUKO Katowice pogotowie kanalizacyjne, czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur

Jesteśmy od ponad 20 lat na rynku WUKO Katowice. Nasze pogotowie kanalizacyjne Katowice specjalizuje się w usuwaniu różnego rodzaju awarii. Zajmujemy się m.in. czyszczenie, udrażnianie kanalizacji Katowice i rur i wszelkimi rodzajami napraw. WUKO Katowice posiadamy setki zadowolonych klientów - zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
wuko Katowice pogotowie kanalizacyjne czyszczenie kanalizacji udrażnianie przepychanie rur
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

WUKO Katowice - pogotowie kanalizacyjne

Zakres oferowanych przez pogotowie kanalizacyjne Katowice usług jest naprawdę szeroki. W trakcie swoich prac WUKO Katowice wykorzystujemy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, który pozwala nam na błyskawiczne udrażnianie rur i czyszczenie kanalizacji Katowice. Nasi doświadczeni pracownicy mają odpowiednie przeszkolenie i doskonale wiedzą, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać dostępny sprzęt, aby jak najszybciej uporać się z awarią.

WUKO Katowice i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • Pogotowie kanalizacyjne
Wywóz szamba
 • Wywóz szamba Katowice i nieczystości, przepychanie
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
Inspekcja kanalizacji kamerą wideo CCTV
 • przegląd / podgląd rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • inspekcje telewizyjne sieci kanalizacyjnych
 • monitoring kanalizacji kamerą TV
Pogotowie kanalizacyjne-hydrauliczne 24/7
 • instalacje wodno-kanalizacyjn
 • prywatne domy, lokale, biura, markety, sklepy
 • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

Pogotowie kanalizacyjne Katowice

WUKO Katowice posiadamy ponad 20 lat doświadczenia. Zajmujemy się udrażnianiem kanalizacji oraz usuwaniem różnego rodzaju usterek. Nasze pogotowie kanalizacyjne Katowice to połączenie ogromnego doświadczenia z nowoczesnym sprzętem. To pozwala nam na podjęcie się nawet najtrudniejszych zleceń.

Czyszczenie kanalizacji Katowice

Do każdego zlecenia czyszczenia kanalizacji Katowice przez WUKO Katowice podchodzimy profesjonalnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby przywrócić sieć kanalizacyjna do stanu używalności w możliwie najkrótszym terminie. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak również do instytucji i firm. Gwarantujemy, że każdy klient będzie zadowolony z jakości świadczonych przez nas usług.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Udrażnianie kanalizacji Katowice

Jedną z rzeczy, która często bywa przez nas niedoceniana, a która jest dosyć ważna w życiu jest sprawnie działająca udrożniona kanalizacja. Na co dzień w ogóle nie zwracamy na to uwagi i nie poświęcamy w ogóle czasu na konserwację i udrażnianie kanalizacji Katowice oraz zastanawianie się nad tym, jak wielką rolę ona odgrywa.

Sytuacja zmienia się istotnie, gdy występuje jakaś awaria kanalizacji, która wpływa negatywnie na nasze życie. Tego typu usterki wymagają z reguły szybkiego działania, tak aby jak najszybciej została przywrócona sprawność kanalizacji. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi WUKO Katowice, które oferuje swoim klientom fachową pomoc w krótkim czasie. WUKO Katowice szybko identyfikuje źródło problemu i usuwa wszystkie usterki w możliwie najkrótszym czasie, tak aby kanalizacja znów mogła działać prawidłowo.

Szybkie i skuteczne czyszczenie i przepychanie rur i kanalizacji w Katowicach

Problemy z kanalizacją występują stosunkowo często i prędzej czy później mogą dotknąć prawie każdego. Jeżeli tak się stanie, to konieczne będzie podjęcie działań, które pozwolą na usunięcie usterki. Do najczęściej wykonywanych działań należy przepychanie rur, czyszczenie kanalizacji, udrażnianie rur oraz przepychanie kanalizacji metodą mechaniczną lub hydrodynamiczną (ciśnieniową).

Pogotowie kanalizacyjne Katowice - poradzimy sobie z każdą awarią

Do naprawy usterek związanych z kanalizacją wykorzystywane są różne specjalistyczne urządzenia. W ostatnim czasie bardzo popularne jest przepychanie kanalizacji metodą hydrodynamiczną. W metodzie tej do przepychania kanalizacji wykorzystywane są specjalne pojazdy WUKO Katowice (stąd często metoda ta jest określana metodą WUKO Katowice), czyli pojazdy wyposażone w pompę, która pozwala na tłoczenie wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do pompy podłącza się wąż zakończony głowicą dostosowaną do rodzaju zanieczyszczeń oraz do średnicy rury, która wymaga udrożnienia. Duży przepływ wody tłoczonej pod wysokim ciśnieniem oraz zastosowanie odpowiednich dysz pozwalają na usunięcie z rury nawet najtwardszych osadów i zanieczyszczeń.

Metoda WUKO Katowice doskonale sprawdza się podczas czyszczenie rurociągów, wpustów ulicznych i przepustów pod drogą, przepompowni, jak również rur na zewnątrz o mniejszej średnicy. Metoda ta jest bardzo skuteczna i pozwala na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń w krótkim okresie czasu. W metodzie tej nie używa się żadnych środków chemicznych, a jedynie samą wodę, co sprawia, że jest ona bezpieczna dla środowiska i udrażnianie rur tą metodą nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska.

WUKO Katowice - skuteczne udrażnianie rur - Katowice i okolice

Do czyszczenia rur wykorzystywane są również specjalne dysze czyszczące. Rodzaj dyszy wykorzystywanej podczas czyszczenia zależy od rodzaju zanieczyszczenia oraz miejsca jego powstania. Bardzo często do czyszczenia wykorzystywane są dysze rotacyjne, które pozwalają na rozbijanie nawet starych osadów wapiennych i są niezwykle skuteczne w działaniu. Rozbite zanieczyszczenia trafiają następnie do studni rewizyjnej, a stamtąd są one usuwane.

W zależności od ilości użytych dysz czyszczących możliwe jest czyszczenie rur o różnych średnicach - od ok. 50 mm do nawet 400 mm. Użycie do czyszczenia wody pod wysokim ciśnieniem pozwala oczyścić rury z różnych zanieczyszczeń, niezależnie od ich rodzaju. Bez problemu usunięte zostaną resztki jedzenia, chusteczki, tłuszcz, piasek czy nawet kamienie.

Najczęściej spotykane przyczyny niedrożności kanalizacji

Wyróżniamy dwie podstawowe przyczyny niedrożności kanalizacji - wadliwy lub źle wykonany projekt oraz niewłaściwa eksploatacja. Usterki związane z niedrożnością kanalizacji często występują w starszych budynkach, podczas projektowania których nie uwzględniono takich obciążeń kanalizacji, z jakimi kanalizacja musi sobie radzić w obecnych czasach.

Z kolei przykładem niewłaściwej eksploatacji, która często powoduje powstawanie niedrożności jest wylewanie do zlewu oleju z patelni czy z frytkownicy. Taki olej w kontakcie z zimną wodą szybko zasycha i twardnieje, co może spowodować nawet zatkanie rury. Jeśli sytuacja nie jest zbyt poważna, to można sobie poradzić z odetkaniem rury przy pomocy domowych sposobów. Jeśli natomiast takie zachowania są częste, to może to doprowadzić do takiej niedrożności, w przypadku której domowe sposoby okażą się niewystarczające i trzeba będzie wezwać na pomoc profesjonalistów.

Czyszczenie kanalizacji - metody

Do czyszczenia kanalizacji wykorzystywane są różne specjalistyczne urządzenia. Oprócz wspomnianych wcześniej pojazdów WUKO Katowice przydatne mogą być również sondy wideo, które pozwalają na precyzyjne zlokalizowanie miejsca zatoru, co z kolei pozwala na zaplanowanie kolejnych działań, które w danej sytuacji będą najskuteczniejsze.

Do likwidacji zatorów w kanalizacji można również wykorzystać specjalne sprężyny. Ta metoda czyszczenia kanalizacji nazywana jest metodą mechaniczną i nie wymaga ona użycia wody.

Zadzwoń +48 570 004 497