Wywóz szamba Rybnik wywóz nieczystości płynnych, usługi asenizacyjne

Jesteśmy firmą, która od lat wykonuje wywóz szamba Rybnik i świadczy usługi wywozu nieczystości płynnych w Rybniku. Dysponujemy samochodami asenizacyjnymi, które wykorzystujemy do bezpiecznego opróżniania szamba i transportu nieczystości do miejsca ich utylizacji. Dbamy o dobry stan techniczny pojazdów.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497

Zależy nam, aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług, dlatego oferujemy im szybkie terminy na wywóz szamba Rybnik i zawsze zjawiamy się w ustalonym terminie. Działamy solidnie i skutecznie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Ponad 20 Lat Doświadczenia
wywóz szamba Rybnik usługi asenizacyjne wywoz nieczystości płynnych
Nowoczesna flota pojazdów Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

Wywóz szamba Rybnik

Jeśli szukasz usług typu wywóz szamba Rybnik to prawdopodobnie już wiesz, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy dom musi być albo podłączony do lokalnej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli takie podłączenie nie wchodzi w grę, musi posiadać bezodpływowy zbiornik pozwalający na gromadzenie nieczystości lub ewentualnie posiadać przydomową oczyszczalnię ścieków. Wśród osób, których działki nie mają podłączenia do lokalnej sieci, większość decyduje się na umiejscowienie na działce szamba, co wiąże się z koniecznością jego regularnego opróżniania przez wywóz szamba Rybnik.

Wywóz szamba
 • Wywóz nieczystości i szamba, przepychanie
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
WUKO Rybnik i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • WUKO Rybnik
 • Pogotowie kanalizacyjne
 • Czyszczenie seperatorów
 • Czyszczenie osadników
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt

Wywóz nieczystości płynnych Rybnik

Kto może opróżniać szambo? Jak często należy to robić? Czy gmina może kontrolować czy szambo jest prawidłowo opróżniane?

Wywóz szamba Rybnik i wywozem nieczystości płynnych do utylizacji zajmują się profesjonalne firmy asenizacyjne, które posiadają pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Pozwolenie to jest niezbędne, a wywóz nieczystości płynnych bez posiadania odpowiednich uprawnień jest zabroniony i zagrożony karą grzywny.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Wywóz Szamba Rybnik

Każdy właściciel nieruchomości powinien zawrzeć z firmą asenizacyjną umowę na wywóz szamba Rybnik. Warto gromadzić dokumenty potwierdzające korzystanie z usługi ascenizacyjnej do wywozu szamba, gdyż gmina może kontrolować, czy szambo jest opróżniane w sposób prawidłowy.

Czasami niektórzy zastanawiają się, czy można nie korzystać z usług wywóz szamba Rybnik i w ramach oszczędności wylewać nieczystości na własną działkę lub pole. Niestety takie działanie jest nielegalne i może zostać ukarane grzywną. Na opróżnianiu szamba zwyczajnie nie można oszczędzać.

Jak często należy wykonywać wywóz szamba?

O częstotliwości opróżniania szamba decydują przede wszystkim dwa czynniki:

 • wielkość zbiornika;
 • ilość zużywanej przez mieszkańców wody.

Usługi asenizacyjne Rybnik

To właśnie kombinacja tych dwóch czynników określa, jak często trzeba korzystać z wywóz szamba Rybnik. Jeżeli ktoś posiada duży zbiornik, a zużywa stosunkowo niewiele wody, to szambo można opróżniać znacznie rzadziej niż w przypadku, gdy zbiornik jest mniejszy, a ilość zużywanej wody powyżej przeciętnej.

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie w szambie specjalnych czujników, które poinformują, gdy poziom nieczystości w szambie przekroczy określony poziom. Będzie to dla właściciela nieruchomości informacja, że czas zadzwonić do firmy asenizacyjnej.

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami gmina ma prawo kontrolować, czy osoby posiadające szambo opróżniają je w prawidłowy sposób i korzystają z usług firm asenizacyjnych. Co więcej, gmina ma prawo kontrolować nieruchomości, w celu sprawdzenia, czy są one wyposażone w szambo. Utrudnianie kontrolerom dostępu do działki lub nieprawidłowy sposób opróżniania szamba mogą skutkować karą grzywny.

Zadzwoń +48 570 004 497