WUKO Wodzisław Śląski - pogotowie kanalizacyjne, udrażnianie i czyszczenie kanalizacji, rur

WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne od wielu lat świadczy usługi z zakresu kanalizacji i pomaga mieszkańcom tego miasta w usuwaniu usterek systemu kanalizacyjnego. Doświadczeni pracownicy firmy mają do swojej dyspozycji odpowiedni i nowoczesny sprzęt co sprawia, że są oni w stanie szybko ustalić przyczynę problemu i ją usunąć.

Jeśli dotknęła Cię awaria systemu kanalizacyjnego nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Szybko i skutecznie pomożemy Ci uporać się z tym problemem.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
wuko Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne czyszczenie kanalizacji udrażnianie przepychanie rur
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

WUKO Wodzisław Śląski

Współcześnie kanalizacja ogrywa bardzo istotną rolę w życiu każdego człowieka. Na co dzień z reguły się nad tym nie zastanawiamy i nie poświęcamy kwestiom związanym z kanalizacją żadnej myśli. Zakładamy, że sprawnie działająca kanalizacja to coś oczywistego. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy dotknie nas usterka związana z systemem kanalizacyjnym, która istotnie wpłynie na komfort naszego życia. Kiedy okaże się, że w naszym zlewie czy naszej wannie stoi woda będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby możliwie szybko sobie z tym problemem poradzić i przywrócić drożność kanalizacji.

WUKO Wodzisław Śląski i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • Pogotowie kanalizacyjne Wodzisław Śląski
 • Czyszczenie kanalizacji Wodzisław Śląski
Wywóz szamba
 • Wywóz szamba Wodzisław Śląski
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
Inspekcja kanalizacji kamerą wideo CCTV
 • przegląd / podgląd rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • inspekcje telewizyjne sieci kanalizacyjnych
 • monitoring kanalizacji kamerą TV
Pogotowie kanalizacyjne-hydrauliczne 24/7
 • instalacje wodno-kanalizacyjn
 • udrażnianie rur Wodzisław Śląski
 • prywatne domy, lokale, biura, markety, sklepy
 • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

WUKO Wodzisław Śląski

Zamiast próbować sobie poradzić z tym problemem samodzielnie najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z profesjonalistami. WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne to firma zawodowo zajmująca się usuwaniem usterek systemu kanalizacyjnego i działająca jako pogotowie kanalizacyjne. Oprócz tego WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne oferuje swoim klientom szereg innych usług związanych z systemem kanalizacyjnym,do których należą m.in.:

 • płukanie ciągów kanalizacyjnych;
 • czyszczenie separatorów;
 • czyszczenie zbiorników;
 • przetykanie i udrażnianie systemów kanalizacyjnych;
 • udrażnianie i oczyszczanie instalacji kanalizacyjnych;
 • przeprowadzanie prac naprawczych;
 • i wiele innych.

Pogotowie kanalizacyjne Wodzisław Śląski

Dzięki dużemu doświadczeniu oraz zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne szybko i skutecznie zdiagnozuje przyczynę każdej usterki oraz niezwłocznie przystąpi do jej usunięcia, tak aby możliwie szybko zlikwidować problem. Pracownicy mają do swojej dyspozycji nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu ich działania są niezwykle skuteczne.

Problemy z kanalizacją niestety są dosyć częstym zjawiskiem i w zasadzie każdy człowiek będzie sobie musiał z nimi radzić w którymś momencie swojego życia. Biorąc pod uwagę fakt, iż niesprawna kanalizacja jest problemem, z którym każdy chce sobie jak najszybciej poradzić, warto już wcześniej zastanowić się, jakie działania należy podjąć w przypadku awarii.

Oczywiście można spróbować poradzić sobie z problemem samemu, ale takie działania bardzo często są niewystarczające i nieskuteczne. Zamiast niepotrzebnie marnować czas dużo lepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pogotowiem kanalizacyjnym, które posiada ogromne doświadczenie w diagnozowaniu i usuwaniu usterek i które szybko pomoże w usunięciu problemu.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Czyszczenie kanalizacji Wodzisław Śląski

Podczas usuwania awarii systemu kanalizacyjnego WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne podejmuje szereg działań związanych z czyszczeniem i przepychaniem kanalizacji oraz z przepychaniem i udrażnianiem rur. Najczęściej przepychanie rur wykonywane jest jedną z dwóch głównych metod:

 • metoda hydrodynamiczna wykorzystywana jest głównie do czyszczenia zewnętrznych sieci kanalizacyjnych;
 • metoda mechaniczna wykorzystywana jest głównie do czyszczenia wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych.

WUKO Wodzisław Śląski - co to jest pojazd WUKO

Metoda hydrodynamiczna (metoda ciśnieniowa) jest metodą wykorzystywaną przede wszystkim do czyszczenia zewnętrznych sieci kanalizacyjnych, gdyż czyszczenie odbywa się z udziałem dużych ilości wody. W metodzie tej wykorzystywane są specjalistyczne pojazdy WUKO, w których zamontowano specjalną pompę pozwalającą na tłoczenie wody pod bardzo dużym ciśnieniem.

WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne posiada niezbędny sprzęt, dzięki czemu może skutecznie czyścić kanalizację tą metodą. Do pompy znajdującej się w pojeździe podłączany jest następnie wąż zakończony głowicą, która powinna być dostosowana do rodzaju zanieczyszczeń w rurze oraz do średnicy rury. Odpowiednio dobrana głowica sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i przynosi pożądany skutek. Po zamontowaniu węża i umieszczeniu go w rurze uruchamiana jest pompa, a tłoczona pod wysokim ciśnieniem woda rozbija wszelkie znajdujące się w rurze zanieczyszczenia i je usuwa.

Do czyszczenia rur tą metodą wykorzystywana jest jedynie czysta woda beż żadnych środków chemicznych czy żrących. To sprawia, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, co jest uważane za ogromną zaletę.

Udrażnianie rur Wodzisław Śląski

Metoda mechaniczna jest najczęściej wybierana przez WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne do czyszczenia wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych, gdyż nie wymaga ona używania do czyszczenia wody. Główną rolę w tej metodzie odgrywa specjalna sprężyna wykonana ze wzmacnianej stali i podłączona do urządzenia o wysokiej mocy. Sprężyna ta jest zakończona końcówką frezującą, która ma za zadanie rozbijanie zanieczyszczeń znajdujących się w rurze i stopniowe poszerzanie średnicy rury do momentu odzyskania jej pierwotnego rozmiaru. Metoda ta doskonale nadaje się do oczyszczania rur żeliwnych.

Czyszczenie systemów kanalizacyjnych wymaga używania specjalistycznych urządzeń. W przypadku metody mechanicznej jest to przede wszystkim sprężyna, w przypadku metody hydrodynamicznej istotną rolę odgrywa wspomniany wcześniej pojazd WUKO oraz specjalne dysze czyszczące. Ilość i rodzaj dysz czyszczących powinny być dostosowane do średnicy otworu oraz do rodzaju znajdujących się w rurze zanieczyszczeń. Wykorzystywane przez WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne dysze rotacyjne cieszą się uznaniem, gdyż pozwalają one na rozbijanie nawet starych osadów wapiennych. Dysze te doskonale radzą sobie również z usuwaniem z systemu kanalizacyjnego kamieni, piasku, resztek jedzenia, włosów czy chusteczek higienicznych.

Za niedrożność kanalizacji może odpowiadać kilka rzeczy, ale najczęściej spotykaną przyczyną jest z pewnością niewłaściwa eksploatacja. Mieszkańcy bardzo często wylewają do zlewu lub wrzucają do toalety rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Resztki jedzenia, chusteczki higieniczne, włosy stopniowo gromadzą się w rurach i zmniejszają drożność. Proces postępuje powoli, ale w którymś momencie rura staje się całkowicie niedrożna, a mieszkańcy muszą sobie poradzić z tym problemem. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z WUKO Wodzisław Śląski pogotowie kanalizacyjne.

Zadzwoń +48 570 004 497