Bezwykopowe naprawy kanalizacji, rur, rurociągów

Sprawne bezwykopowe naprawy kanalizacji pozwalają przywrócić sprawne działanie urządzeń sanitarnych. W naszej ofercie znajduje się profesjonalna bezwykopowa naprawa rur. Działamy rzetelnie i terminowo. Posiadamy sprzęt, który pozwala zlokalizować uszkodzenie i wymienić je bez potrzeby wykonywania prac ziemnych.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
bezwykopowe naprawy kanalizacji rur rurociągów
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

Bezwykopowe naprawy kanalizacji

Skutecznie zrealizowana bezwykopowa naprawa rur to oszczędność czasu i pieniędzy. Z naszych usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, instytucje oraz organizacje. W takich usługach jak bezwykopowe naprawy kanalizacji mamy bogate doświadczenie i szeroką wiedzę. Dysponujemy również niezbędnym sprzętem i zapleczem technicznym. Wykonywana przez naszych fachowców bezwykopowa naprawa rurociągów to przydatna i potrzebna usługa.

Wykonywane przez nas bezwykopowe naprawy kanalizacji to szybki i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu pękniętej rury. Uszkodzenie może być niewielkie, a mimo to będzie wpływało na działanie instalacji sanitarnej lub kanalizacyjnej. Realizowana dla naszych Klientów bezwykopowa naprawa rurociągów pozwala zachować sprawność instalacji bez potrzeby wyłączania jej z użytku. Jedynie przy największych uszkodzeniach potrzebne jest odcięcie fragmentu instalacji. Szybka bezwykopowa naprawa rur jest naszą specjalnością.

Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

Bezwykopowa naprawa rur

Pękniętą rurę można wymienić lub naprawić. Fachowa bezwykopowa naprawa rur pozwala uniknąć kosztownych i czasochłonnych prac ziemnych. Ich wykonanie wymaga zaangażowania ciężkiego sprzętu i zniszczenia nawierzchni.

Dlaczego bezwykopowa naprawa rur jest tak korzystna:

 • Niskie koszty naprawy
 • Szybka realizacja
 • Duża wytrzymałość naprawianej rury
 • Brak wykonywania prac ziemnych
 • Możliwość naprawy działającej kanalizacji

Bezwykopowe naprawy rurociągów

Kiedy realizujemy takie usługi, jak bezwykopowe naprawy kanalizacji, wykorzystujemy metodę Packera, czyli krótkiego rękawa. Polega ona na tym, że wprowadzamy w rurę gumowy korek w postaci rękawa. Dzięki temu bezwykopowe naprawy kanalizacji przebiegają sprawnie. Na korek nawinięta jest mata z włókna szklanego, która będzie służyła do uszczelniania.

Trwała bezwykopowa naprawa rur jest możliwa dzięki temu, że packer nasączony jest żywicą epoksydową. Podczas tego zadania wykorzystujemy specjalistyczną kamerę. Po umieszczeniu korka w odpowiednim miejscu bezwykopowe naprawy kanalizacji są już zrealizowane.

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Bezwykopowa naprawa kanalizacji - metoda Packera

Kiedy realizujemy takie usługi, jak bezwykopowe naprawy kanalizacji, wykorzystujemy metodę Packera, czyli krótkiego rękawa. Polega ona na tym, że wprowadzamy w rurę gumowy korek w postaci rękawa. Dzięki temu bezwykopowe naprawy kanalizacji przebiegają sprawnie.

Usterki, które naprawiamy:

 • Pęknięcia rur kanalizacyjnych
 • Ubytki w ścianach kanałów
 • Przenikanie ścieków do gruntu
 • Uszkodzenie rur w wyniku rozrostu korzeni
 • Nieszczelne połączenia rur
 • Nieszczelne złączki
 • Uszkodzone uszczelki
 • Oraz wszelkie inne awarie - zapraszamy do kontaktu

Na korek nawinięta jest mata z włókna szklanego, która będzie służyła do uszczelniania. Trwała bezwykopowa naprawa rur jest możliwa dzięki temu, że packer nasączony jest żywicą epoksydową. Podczas tego zadania wykorzystujemy specjalistyczną kamerę. Po umieszczeniu korka w odpowiednim miejscu bezwykopowe naprawy kanalizacji są już zrealizowane.

Oferowane przez naszą firmę bezwykopowe naprawy kanalizacji to profesjonalne usługi, które nie wymagają wykonywania prac ziemnych. Opanowaliśmy różne metody wykonywania napraw, co pozwala nam dopasować je do specyfiki danej instalacji kanalizacyjnej. W takiej kwestii, jak bezwykopowa naprawa rurociągów jesteśmy liderem na lokalnym rynku.

Nasze usługi kierujemy do osób prywatnych, przedsiębiorców i inwestorów. Awaria kanalizacji może przytrafić się każdemu, dlatego wszystkich Klientów traktujemy w sposób indywidualny i priorytetowy. Realizowana przez naszych fachowców bezwykopowa naprawa rur jest w pełni profesjonalna.

Bezwykopowe naprawy kanalizacji - cennik i dlaczego warto nas wybrać

Cena jest uzależniona od zakresu danej naprawy i wielkości uszkodzeń i awarii, którą trzeba naprawić. Zapraszamy do indywidualnej wyceny.

 • Doświadczenie - Działamy w tej branży od dawna. Doskonale znamy się na budowie ciągów kanalizacyjnych, wiemy też, jak sobie z nimi radzić. Jesteśmy w stanie szybko zrealizować wszelkie naprawy rur. Nasze doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość usług.
 • Profesjonalizm - Każda realizowana przez nas bezwykopowa naprawa rur jest wykonywana w pełni profesjonalnie. Zaczynamy od zlokalizowania problemu, a kończymy dopiero wtedy, gdy w pełni go usuniemy. Mamy indywidualne i kompleksowe podejście do każdego zlecanego nam zadania.
 • Najlepszy sprzęt - Szybkie bezwykopowe naprawy kanalizacji wymagają odpowiedniego sprzętu. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami, które wykorzystywane są do napraw. Stawiamy na najlepszy sprzęt od sprawdzonych producentów, co pozwala nam pracować szybciej i wydajniej.

Mata zostaje dociśnięta do ściany kanału w miejscu pęknięcia przy pomocy sprężonego powietrza. Kiedy żywica się utwardzi, bezwykopowe naprawy kanalizacji zostają zakończona z sukcesem, tworząc trwałą i samonośną strukturę wewnątrz rury. Zakres średnic, przy których można wykorzystać tę metodę wynosi od 150 do 600 milimetrów. Sprawna bezwykopowa naprawa rur to także inne metody, które stosujemy, gdy zachodzą odpowiednie warunki.

Korzystanie z sieci kanalizacyjnej w nieodpowiedni sposób może prowadzić do powstawania zatorów, a w konsekwencji zwiększenia ciśnienia w rurach. Jest to jedna z częstszych przyczyn pęknięć, które później usuwamy. Niejednokrotnie zanim zostanie wykonana bezwykopowa naprawa rur, potrzebne jest oczyszczenie kanalizacji z zatorów.

Inną częstą przyczyną pęknięć są zmiany temperatury. Pod wpływem ciepła znajdujące się w rurach nieczystości zmieniają swoją objętość. Wówczas także bezwykopowe naprawy kanalizacji będą skuteczną metodą działania. Rury mogą pękać pod wpływem temperatury, gdy są zakopane zbyt płytko lub są połączone w nieodpowiedni sposób.

Kolejną przyczyną pękania rur, z którą się spotykamy, są błędy konstrukcyjne. Niekiedy źle wykonane instalacje kanalizacyjne poprawnie funkcjonują przez lata, aż osad nawarstwi się do tego stopnia, że powoduje wzrost ciśnienia i uszkodzenie.

Rzetelna bezwykopowa naprawa rur wymaga stosowania różnych metod. Nasi fachowcy po dokonaniu szczegółowych oględzin decydują, jaka metoda sprawdzi się najlepiej. Jednym ze sposobów, w jaki realizowane są bezwykopowe naprawy kanalizacji, jest wykorzystywanie tak zwanego kapelusza. Ten sposób wykorzystywany jest w miejscach, w których znajdują się przykanaliki i odnogi.

Polega on na tym, że w rurę wprowadzana jest specjalna kształtka nasączona żywicą. Jest ona wykonana z filcu i ma kształt kapelusza. Wykonywana tą metodą bezwykopowa naprawa rur jest szybka i elastyczna. Przed rozpoczęciem naprawy określamy, jakiego rozmiaru kapelusza należy użyć.

Zalety bezwykopowej naprawy rur

W sytuacji, gdy rura kanalizacyjna pęknie, instalacja sanitarna nie będzie działała w prawidłowy sposób. Może także dojść do skażenia terenu, dlatego szybkie bezwykopowe naprawy kanalizacji są takie ważne. Usuwamy różne usterki, takie jak pęknięcia, rozszczelnienia i przerosty korzeniowe.

Szybka i profesjonalna bezwykopowa naprawa rur pozwala uniknąć dużych kosztów związanych z usunięciem warstw ziemi znajdujących się nad kanalizacją.

Dodatkowo jesteśmy w stanie precyzyjnie zlokalizować miejsce, w którym znajduje się pęknięcie. Wykonywane przez naszą firmę bezwykopowe naprawy kanalizacji to najszybszy i sprawdzony sposób na to, żeby poradzić sobie z awariami. Koszt bezwykopowej naprawy rur jest znacznie niższy, a czas realizacji krótszy, co przekłada się na szybsze usunięcie problemu.

Liniowe i punktowe bezwykopowe naprawy kanalizacji

Zwykle pęknięcie jest punktowe, co oznacza, że rura jest nieszczelna w jednym miejscu. Wówczas bezwykopowe naprawy kanalizacji są proste i szybkie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rura pęka w kilku miejscach na jednym odcinku.

Przyczyną mogą być na przykład odkształcenia lub wykonywane w pobliżu prace ziemne. Wówczas bezwykopowa naprawa rur musi obejmować szerszy zakres prac. W obu przypadkach stosujemy specjalne maty, które nasączone są żywicą epoksydową. Packery mogą zablokować kanały boczne, dlatego potrzebne jest ich udrożnienie.

Wykonywana przez nas bezwykopowa naprawa rur nie powoduje zapchania kanalizacji i nie zmniejsza drożności kanałów. Jesteśmy w stanie naprawić punktowe uszkodzenia oraz długie odcinki kanalizacji. Do pracy wystarczy nam jedynie dostęp do studzienki rewizyjnej. Wykonujemy naprawy w sposób szybki, sprawny i bez ingerencji w masy ziemne znajdujące się nad rurami kanalizacyjnymi.

Zadzwoń +48 570 004 497