WUKO Cieszyn - pogotowie kanalizacyjne, udrażnianie i czyszczenie kanalizacji, rur

Jako WUKO Cieszyn od wielu lat działamy na rynku i pomagamy mieszkańcom w usuwaniu różnego rodzaju awarii dotyczących kanalizacji. Nasze pogotowie kanalizacyjne Cieszyn działa szybko i skutecznie. 

Zależy nam na tym, żeby klienci byli zadowoleni z naszych usług WUKO Cieszyn, dlatego zatrudniamy wyłącznie doświadczonych pracowników, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala nam znacząco skrócić czas usunięcia usterki. Nasze duże doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą awarią. 

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
Ponad 20 Lat Doświadczenia
wuko Cieszyn pogotowie kanalizacyjne czyszczenie kanalizacji udrażnianie przepychanie rur
Szybko usuniemy awarię Rzetelnie i solidnie Serwis 24/7
W CZYM CI POMOŻEMY

WUKO Cieszyn

Jedną z firm, która może pomóc nam w usunięciu awarii jest WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne, które nie tylko dysponuje odpowiednim sprzętem do tego typu działań, ale również zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy bez problemu zdiagnozują przyczynę usterki oraz niezwłocznie przystąpią do jej usunięcia. 

WUKO Cieszyn i okolice
 • Ciśnieniowe przepychanie kanalizacji, udrażnianie i czyszczenie
 • Pogotowie kanalizacyjne Cieszyn
 • Czyszczenie kanalizacji Cieszyn
Wywóz szamba
 • Wywóz szamba Cieszyn
 • Czyszczenie ekologicznych oczyszczalni ścieków
 • Zgodnie z przepisami
 • Z dbałością o środowisko
Inspekcja kanalizacji kamerą wideo CCTV
 • przegląd / podgląd rur kanalizacji sanitarnej i deszczowej
 • inspekcje telewizyjne sieci kanalizacyjnych
 • monitoring kanalizacji kamerą TV
Pogotowie kanalizacyjne-hydrauliczne 24/7
 • instalacje wodno-kanalizacyjn
 • udrażnianie rur Cieszyn
 • prywatne domy, lokale, biura, markety, sklepy
 • wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie
Korzyści dla Ciebie
Dlaczego Zaufały Nam Setki Klientów Przez Ponad 20 Lat
Działamy Terminowo, Rzetelnie i Solidnie
Wieloletnie Doświadczenie
Nowoczesny i Wydajny Sprzęt
Poznaj nas lepiej

WUKO Cieszyn

WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne oferuje swoim klientom wiele usług związanych z kanalizacją, w tym m.in.:

 • udrażnianie i czyszczenia instalacji kanalizacyjnych wewnętrznych;
 • udrażnianie i czyszczenie sieci kanalizacyjnych zewnętrznych;
 • inspekcję instalacji kanalizacyjnych wewnętrznych;
 • wykonywanie różnych prac naprawczych;
 • usuwanie awarii systemów kanalizacyjnych;
 • i wiele innych.

Zdarza się również, że niedrożność kanalizacji nie wynika z niewłaściwych działań domowników, a z wad konstrukcyjnych. W takiej sytuacji samodzielne próby udrożnienia kanalizacji są najczęściej skazane na niepowodzenie i konieczne staje się wezwanie na pomoc specjalistów. Duże doświadczenie pracowników WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne pozwoli im uporać się z tym problemem bez większych trudności. 

Pogotowie kanalizacyjne Cieszyn

Główną przyczyną niedrożności kanalizacji jest przede wszystkim jej niewłaściwa eksploatacja, która w konsekwencji prowadzi do powstania zatoru. Związane jest to z tym, że domownicy bardzo często wyrzucają do toalety czy wylewają do zlewu różne rzeczy, które nie powinny tam trafić np. chusteczki higieniczne, resztki jedzenia, ręczniki papierowe, zużyty olej i inne.

Takie zanieczyszczenia stopniowo gromadzą się w rurze, aż w końcu całkowicie ją zatykają i konieczne staje się podjęcie działań, które mają na celu przywrócenie drożności. W pierwszej kolejności można spróbować usunąć zator domowymi sposobami. Jeżeli jednak sytuacja jest dosyć poważna i domowe sposoby nie dają sobie rady należy skontaktować się z firmą WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne zawodowo świadczącą tego typu usługi, której pracownicy szybko i skutecznie poradzą sobie z tym problemem. 

Zadzwoń - PRACUJEMY 24/7
+48 570 004 497
+20
Lat
doświadczenia
+1351
Wykonanych
Zleceń
23
Specjalistów
W Zespole
24/7
Serwis
Całodobowy

Czyszczenie kanalizacji Cieszyn

Firmy świadczące usługi związane z czyszczeniem i udrażnianiem kanalizacji wykorzystują najczęściej jedną z poniższych metod:

 • metodę mechaniczną;
 • metodę ciśnieniową.

WUKO Cieszyn - co to jest pojazd WUKO

Pierwsza metoda jest metodą pierwszego wyboru w przypadku udrażniania wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych, gdyż w odróżnieniu do metody ciśnieniowej WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne nie wymaga ona użycia dużych ilości wody. Druga metoda doskonale sprawdzi się w przypadku udrażniania zewnętrznych sieci kanalizacyjnych.

Każda z tych metod wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu takiego jakpojazdy WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne, którym dysponują firmy zajmujące się świadczeniem usług związanych z czyszczeniem i udrażnianiem kanalizacji. To właśnie ten sprzęt w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami pracowników pozwala na szybkie usunięcie usterek. 

Jak wspomniano powyżej metoda mechaniczna nie wymaga używania wody do czyszczenia, dlatego sprawdza się ona doskonale w przypadku konieczności udrożnienia wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej. W tym przypadku do rozbijania zanieczyszczeń używana jest specjalnie wzmocniona sprężyna zakończona końcówka frezującą, która jest podłączona do urządzenia o dużej mocy. Sprężyna stopniowo rozbija różne zanieczyszczenia znajdujące się w rurze i poszerza średnicę otworu, a nawet przywraca jego pierwotną wielkość. Takie działanie jest niezwykle skuteczne i pozwala na uniknięcie konieczności wymiany całej instalacji. 

Czyszczenie metodą hydrodynamiczną wymaga używania dużych ilości wody, dlatego wykorzystywane jest przede wszystkim do udrażniania zewnętrznych sieci kanalizacyjnych. W metodzie tej wykorzystywane są specjalne pojazdy WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne (stąd metoda bywa nazywana również metodą WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne), które wyposażone są w pompę pozwalającą na tłoczenie wody pod dużym ciśnieniem. Do pompy podłączony jest specjalny wąż zakończony głowicą, który należy wprowadzić do rury. Rozmiar i rodzaj głowicy powinny być dostosowane do rodzaju zanieczyszczeń oraz średnicy otworu, gdyż pozwoli to szybko i skutecznie rozbić wszystkie zanieczyszczenia, które są następnie usuwane do specjalnego pojemnika. 

W procesie czyszczenia metodą WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne wykorzystywane są również specjalne dysze czyszczące (najczęściej rotacyjne), które pozwalają skutecznie usuwać nawet stare osady wapienne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości dysz czyszczących możliwe jest udrażnianie rur o różnych średnicach, nawet do 40 cm. 

Dużą zaletą metody ciśnieniowej WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne jest również to, że do czyszczenia nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, co sprawia, że metoda ta jest bezpieczna dla środowiska. 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaką rolę odgrywa w Twoim życiu sprawnie działająca kanalizacja? Prawdopodobnie nie. Z reguły zagadnieniom związanym z kanalizacją nie poświęcamy w ogóle uwagi, a przynajmniej dzieje się tak do momentu, w którym kanalizacja przestaje prawidłowo działać. Dopiero stojąca w twojej wannie czy zlewie woda sprawia, że musisz poświęcić trochę czasu sprawy dotyczące kanalizacji. W takiej sytuacji człowiek dostrzega, jak kanalizacja ułatwia jego codzienne życie i chce zrobić wszystko, aby sytuacja wróciła do normalności. 

Z reguły w takiej sytuacji mamy dwie opcje do wyboru:

 • możemy samodzielnie usunąć zator i przywrócić drożność kanalizacji - takie rozwiązanie może się sprawdzić, gdy zator nie jest zbyt duży;
 • możemy skontaktować się z firmą zawodowo zajmującą się usuwaniem awarii systemu kanalizacyjnego i przywracaniem jego drożności.

Kamerowanie i inspekcja kanalizacji

Metoda hydrodynamiczna (metoda ciśnieniowa) jest metodą wykorzystywaną przede wszystkim do czyszczenia zewnętrznych sieci kanalizacyjnych, gdyż czyszczenie odbywa się z udziałem dużych ilości wody. W metodzie tej wykorzystywane są specjalistyczne pojazdy WUKO, w których zamontowano specjalną pompę pozwalającą na tłoczenie wody pod bardzo dużym ciśnieniem. WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne posiada niezbędny sprzęt, dzięki czemu może skutecznie czyścić kanalizację tą metodą. Do pompy znajdującej się w pojeździe podłączany jest następnie wąż zakończony głowicą, która powinna być dostosowana do rodzaju zanieczyszczeń w rurze oraz do średnicy rury. Odpowiednio dobrana głowica sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i przynosi pożądany skutek. Po zamontowaniu węża i umieszczeniu go w rurze uruchamiana jest pompa, a tłoczona pod wysokim ciśnieniem woda rozbija wszelkie znajdujące się w rurze zanieczyszczenia i je usuwa.

Do czyszczenia rur tą metodą wykorzystywana jest jedynie czysta woda beż żadnych środków chemicznych czy żrących. To sprawia, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, co jest uważane za ogromną zaletę.

Udrażnianie rur Cieszyn

Metoda mechaniczna jest najczęściej wybierana przez WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne do czyszczenia wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych, gdyż nie wymaga ona używania do czyszczenia wody. Główną rolę w tej metodzie odgrywa specjalna sprężyna wykonana ze wzmacnianej stali i podłączona do urządzenia o wysokiej mocy. Sprężyna ta jest zakończona końcówką frezującą, która ma za zadanie rozbijanie zanieczyszczeń znajdujących się w rurze i stopniowe poszerzanie średnicy rury do momentu odzyskania jej pierwotnego rozmiaru. Metoda ta doskonale nadaje się do oczyszczania rur żeliwnych.

Czyszczenie systemów kanalizacyjnych wymaga używania specjalistycznych urządzeń. W przypadku metody mechanicznej jest to przede wszystkim sprężyna, w przypadku metody hydrodynamicznej istotną rolę odgrywa wspomniany wcześniej pojazd WUKO oraz specjalne dysze czyszczące. Ilość i rodzaj dysz czyszczących powinny być dostosowane do średnicy otworu oraz do rodzaju znajdujących się w rurze zanieczyszczeń. Wykorzystywane przez WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne dysze rotacyjne cieszą się uznaniem, gdyż pozwalają one na rozbijanie nawet starych osadów wapiennych. Dysze te doskonale radzą sobie również z usuwaniem z systemu kanalizacyjnego kamieni, piasku, resztek jedzenia, włosów czy chusteczek higienicznych.

Za niedrożność kanalizacji może odpowiadać kilka rzeczy, ale najczęściej spotykaną przyczyną jest z pewnością niewłaściwa eksploatacja. Mieszkańcy bardzo często wylewają do zlewu lub wrzucają do toalety rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Resztki jedzenia, chusteczki higieniczne, włosy stopniowo gromadzą się w rurach i zmniejszają drożność. Proces postępuje powoli, ale w którymś momencie rura staje się całkowicie niedrożna, a mieszkańcy muszą sobie poradzić z tym problemem. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z WUKO Cieszyn pogotowie kanalizacyjne.

Zadzwoń +48 570 004 497